Hodinky inšpirované históriou štartov Porsche. TAG Heuer Carrera Chronograph x Porsche 963

Novinky

Hodinky inšpirované históriou štartov Porsche. TAG Heuer Carrera Chronograph x Porsche 963

Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.

20 jún 2024

TAG Heuer, značka hodiniek s bohatou históriou a hlbokým prepojením s motoristickými pretekmi, predstavuje svoj najnovší model Carrera Chronograph x Porsche 963. Nové hodinky spájajú tradíciu s ultramodernými technológiami a nadväzujú na predchádzajúce modely, ako napríklad Carrera Caliber Heuer 01, ktoré v roku 2015 spôsobili revolúciu na trhu vďaka skeletovému ciferníku.

  • Jedinečná história spoločnosti, ktorá už niekoľko desaťročí ponúka nielen modely súvisiace s motoristickým športom, ale je prítomná aj na mnohých pretekoch.
  • Najnovší model inšpirovaný pretekárskym Porsche 963.
  • Pútavé gravírovanie na zadnej strane puzdra.
  • Viac informácií o hodinkách nájdete na našom blogu.

História značky TAG Heuer

TAG Heuer je švajčiarska spoločnosť, ktorú v roku 1860 založil Edouard Heuer. Značka, pôvodne známa pod názvom Heuer, sa preslávila revolučnými vynálezmi, ako je oscilačný čapový mechanizmus a prvé stopky merajúce čas s presnosťou 1/100 sekundy. V 60. rokoch 20. storočia sa značka preslávila vo svete motoristického športu vďaka sérii hodiniek Carrera. V roku 1985 spojila svoje sily so skupinou TAG a vytvorila TAG Heuer. Dnes spoločnosť spája tradíciu s modernosťou a ponúka klasické aj inovatívne hodinky, ktoré sú ikonami štýlu a presnosti.

Závodný dizajn viditeľný v každom detaile

Každý detail nových hodiniek TAG Heuer Carrera Chronograph x Porsche 963 odráža podstatu pretekárskeho modelu Porsche 963. 44-milimetrový oceľový plášť s čiernou PVD povrchovou úpravou, lemovaný karbónovými vláknami s tachymetrickou stupnicou, je skutočným umeleckým dielom. Korunka a tlačidlá chronografu potiahnuté čiernym DLC spolu s článkom remienka s výrezom inšpirovaným vzhľadom nasávania vzduchu typu NACA dodávajú hodinkám športový nádych. Logo Porsche na postriebrenom zadnom kryte, ako aj v tme svietiace nápisy a indexy upútajú pozornosť a pridávajú na elegancii. Vďaka kombinácii takýchto prvkov nie sú hodinky TAG Heuer Carrera Chronograph x Porsche 963 len hodinkami, ale aj prejavom vášne pre motorizmus a precíznu hodinársku výrobu. Je to skutočná pocta motoristickému športu, ktorá vás prenesie na pretekársku trať vždy, keď sa pozriete na svoje zápästie.

Hodinky TAG Heuer

Skeletovaný ciferník a jedinečné akcenty

Skeletonizovaný ciferník hodiniek Carrera Chronograph x Porsche 963 je skutočným umeleckým dielom inšpirovaným dizajnom pretekárskeho podvozku Porsche. Ciferník obsahuje prvky pripomínajúce LED svetlá Porsche a indexy na 30-minútovom a 12-hodinovom počítadle sú pokryté bielou luminiscenčnou zmesou. V tme svietia aj široké ručičky a dátumovka na 6. hodine. Jediný index bez luminiscenčnej hmoty je ten na 4. hodine, označený červenou farbou, ktorá symbolizuje čas štartu pretekov Le Mans. Okrem toho majú počítadlá lesklý vzhľad, pripomínajúci avanturín.

Pokročilé technické vlastnosti

Model Carrera Chronograph x Porsche 963 poháňa, známy svojou neuveriteľnou súťaživosťou a testovaním hraníc vytrvalosti.

Hodinky

Limitovaná edícia s exkluzívnym príslušenstvom

TAG Heuer Carrera Chronograph x Porsche 963 nie sú len hodinky, ale aj zberateľský diamant. Tento model pochádza z limitovanej edície 963 kusov a je ponúkaný v špeciálnej škatuľke s prídavným cestovným puzdrom.


Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.