Inovatívne odvádzače od značky Davosa. Nové modely Ternos Professional 68h Automatic

Novinky

Inovatívne odvádzače od značky Davosa. Nové modely Ternos Professional 68h Automatic

Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.

28 jún 2024

Značka Davosa sa dlhodobo teší dobrej povesti medzi nadšencami hodiniek na celom svete a spája tradíciu s moderným prístupom k výrobe hodiniek. Jej predchádzajúce kolekcie, ako napríklad Ternos a Argonautic, si získali srdcia nadšencov presných hodiniek. Dnes Davosa uvádza na trh novinku - hodinky Ternos Professional 68h Automatic, ktoré sú inšpirované jej predchádzajúcimi úspechmi, ale uberajú sa úplne novým smerom.

 
 

Nový smer. Inšpirované tradíciou, vyrobené pre modernosť

Hodinky Davosa Ternos Professional 68h Automatic sú poctou hodinárskej tradícii s moderným nádychom. Logo značky v podobe veternej ruže umiestnené na hrotoch šípok ručičiek symbolizuje nový smer, ktorým sa kolekcia Ternos uberá. Tento detail zdôrazňuje nielen precízne remeselné spracovanie, ale aj ducha skúmania a objavovania, ktorý značku vždy sprevádzal.

 

Srdce hodiniek. Nový mechanizmus a pôsobivá rezerva chodu

Srdcom nových hodiniek Davos Ternos Professional 68h Automatic je pokročilý strojček DAV3121, ktorý vychádza z renomovaného kalibru La Joux Perret G100 Elabore. Toto technologické majstrovské dielo ponúka pôsobivú 68-hodinovú rezervu chodu, čo predstavuje výrazný pokrok oproti predchádzajúcim modelom. To umožňuje hodinkám zostať v pokoji takmer tri dni bez straty presnosti merania času. To je ideálne pre aktívnych ľudí, ktorí môžu hodinky nechať cez víkend zapnuté, aby ich v pondelok ráno našli pripravené na akciu bez potreby ich naťahovania.

 
Mechanizmus Swiss Made
 

Inovatívny dizajn. Kompaktná obálka a pokročilé detaily

Davosa sa nezastavila pri vylepšovaní interiéru hodiniek. Inžinieri značky sa zamerali aj na zlepšenie ergonómie a funkčnosti obálky. V porovnaní s predchádzajúcimi modelmi sa výška obálky znížila o 2 mm a dosiahla hrúbku len 12,8 mm. Táto zmena nielenže zvyšuje pohodlie pri nosení, ale vďaka nej hodinky vyzerajú elegantne pod manžetou košele aj na odhalenom zápästí.

 
Hodinky Davos
 

Korunka, ktorú zdobí logo značky, je vybavená dvojitým tesnením a klznou spojkou, čo výrazne zvyšuje jej odolnosť voči poškodeniu a náhodnej manipulácii. Hodinky Ternos Professional 68h s pôsobivou vodotesnosťou do 30 atmosfér (300 metrov) sú pripravené aj na tie najnáročnejšie ponory. Okrem toho stojí za zmienku použitie luminiscenčnej zmesi SuperLumiNova© BGW9 nielen na ručičkách a indexoch, ale aj na keramickej vložke rámčeka. Toto riešenie zaisťuje vynikajúcu čitateľnosť za všetkých podmienok, dokonca aj v úplnej tme morských hlbín.

 

Inovatívny náramok s ohľadom na pohodlie

Inovatívny náramok so skrutkovanými článkami je zakončený patentovanou mikroregulovateľnou sponou WaveSlide. Toto revolučné riešenie umožňuje presné nastavenie dĺžky náramku bez použitia nástrojov, čo je mimoriadne užitočné napríklad pri potápaní. Okrem takéhoto pohodlia hodinky ponúkajú aj ukazovateľ dňa v mesiaci s dátumom, zafírové sklíčko s antireflexnou vrstvou a zapínanie na tlačidlo.

 
 
Hodinkový náramok Davos
Upínací prvok WaveSlide
 
 

Rôzne verzie. Tri jedinečné modely

Hodinky Davosa Ternos Professional 68h Automatic sú k dispozícii v troch elegantných farebných verziách, ktoré uspokoja vkus aj tých najnáročnejších zákazníkov. Model 161.538.50 má čierny ciferník a čiernu keramickú obrubu, verzia 161.538.70 ponúka čierny ciferník a zelenú keramickú obrubu, zatiaľ čo model 161. 538.40 vyniká čiernym ciferníkom s tmavomodrou obrubou. Každé z týchto hodiniek sú dokonalou kombináciou štýlu a funkčnosti a Davosa považuje tento model za najlepší potápačský model, aký doteraz vyrobila.


Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.