Junghans FORM A Chronoscope - klasický dizajn v kombinácii so súčasným umením

Junghans

Junghans FORM A Chronoscope - klasický dizajn v kombinácii so súčasným umením

Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.

20 október 2023

Nemecký výrobca hodiniek Junghans oznámil novembrové uvedenie troch nových modelov FORM A Chronoscope. Výrobky tejto značky zvyčajne prezentujú klasický dizajn s odkazmi na vintage štýl. Najnovší dizajn sa však od tejto estetiky mierne odkláňa a inšpiruje sa súčasným umením.

Mestské farby: hodinky Junghans FORM A Chronoscope s výraznými farbami inšpirovanými Macneilovými dielami.

Najnovšie modely hodiniek Junghans prezentujú mestský štýl. Čistý a jednoduchý tvar hodiniek je pre tohto výrobcu charakteristický. Čo však môže prekvapiť, je expresívna farebnosť, ktorej zdroj možno nájsť v súčasnom umení. Akcenty v žltej, sivej alebo oranžovej farbe sú inšpirované dielom britského umelca Richarda Macneila "Times Square", ktorého diela často zobrazujú mestské scenérie alebo krajiny. Je známy pre svoje precízne zachytenie detailov a obratnú manipuláciu so svetlom a tieňom, vďaka čomu jeho diela pôsobia realisticky a živo.

 Junghans FORM Chronoskop v pozadí obrazu

Také sú aj hodinky Junghans FORM A Chronoscop - remienky, indexy a ručičky v jednej z troch spomínaných farieb v kombinácii s hrou matných a leštených povrchov v sýtej čiernej farbe vytvárajú vzrušujúcu dynamiku. Samotnú prácu Macneliho pritom môžete obdivovať ako farebne zladenú potlač na skle zadnej strany puzdra.

 Junghans FORM A veko chronoskopu

Junghans FORM A Chronoscope - automatické hodinky s fluorescenčnými detailmi

Obal hodiniek Junghans je vyrobený z leštenej nehrdzavejúcej ocele s PVD povrchovou úpravou v čiernej farbe, jeho priemer je 42 mm a výška 13,5 mm. Sklenené puzdro s motívom umeleckého diela Richarda Macneliho sa skrutkuje štyrmi skrutkami. V puzdre sa nachádza automatický strojček J880.1 s 25 drahokamami a 56-hodinovou rezervou chodu. Matný čierny ciferník má konkávny tvar. Hodinové indexy 1 až 5 a 7 až 11 sú pokryté ekologickou fluorescenčnou vrstvou v oranžovej, žltej alebo sivej farbe, rovnako ako hodinová a minútová ručička a protizávažie sekundovej ručičky stopiek.

 Junghans FORM A Chronoscope ciferník

Číslice nových modelov Junghans sú doplnené o dátumovku dňa v týždni a mesiaca a chronograf. Ciferník je chránený pred vonkajšími vplyvmi plochým zafírovým sklom s antireflexnou vrstvou na oboch stranách. Celok dopĺňa kožený remienok v jednej z troch farieb s čiernou koženou spodnou časťou a pracka z nehrdzavejúcej ocele s PVD povlakom v čiernej farbe. Oranžové farebné akcenty nájdete na modeli Junghans FORM A Chronoscope 027/4370.00, sivé prvky na modeli Junghans FORM A Chronoscope 027/4371.00 a žlté prvky na modeli Junghans FORM A Chronoscope 027/4372.00.

 Junghans FORM A Chronoskop profil


Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.