Naplánujte si deň pomocou inteligentných hodiniek. Organizácia času krok za krokom

Rady

Naplánujte si deň pomocou inteligentných hodiniek. Organizácia času krok za krokom

Anna Vargová

Anna drží prst na pulze, keď ide o to, čo je trendy a módne. Tiež v hodinkách. Ako fanúšička aktívneho životného štýlu rada navštevuje fitnes klub a posilňovňu. Práve prostredníctvom nej sa dozviete o možnostiach športových hodiniek a fitness trackerov.

30 august 2023

Väčšina z nás žije svoj život v neustálom pohybe. Sme zahltení povinnosťami, aktivitami a často zabúdame na základné veci, ako napríklad vypiť pohár vody. Ako si môžeme zorganizovať čas tak, aby nám neunikol ani ten najmenší detail? Môžu v tomto prípade pomôcť moderné technológie? Stačí využiť funkciu inteligentných hodiniek a zjednodušiť si život. Dáme vám niekoľko tipov, ako na to.

Inteligentné hodinky sú vaším liekom na zabúdanie

V dnešnej dobe má každý priemerný človek na krku nezvyčajne veľa povinností. Práca, domáce povinnosti, spoločenské aktivity a budovanie vzťahov. To všetko zaberá veľa času a energie. Čím viac povinností máme, tým častejšie na niečo zabúdame. Čo s tým môžete urobiť? Zaobstarajte si inteligentné hodinky. Pri výbere inteligentných hodiniek sa oplatí venovať pozornosť tomu, či majú niekoľko dôležitých funkcií (okrem športových režimov), napríklad NFC, monitorovanie spánku, GPS, monitor srdcového tepu, indikátor hydratácie, upozornenia a notifikácie a upozornenie na pohyb.

Monitorovanie spánku spoločnosťou Polar

Už nikdy nezabudnite na stretnutie

Tradičné kalendáre, hoci sú niekedy mimoriadne elegantné a šikovné, pomaly zastarávajú. Vďaka upozorneniam, notifikáciám a budíkom vám hodinky pripomenú návštevu lekára, obchodné stretnutie alebo školský výkon vášho dieťaťa. Pozitívom je, že sa nemusíte pamätať na svoje poznámky, všetko si za vás zapamätajú vaše inteligentné hodinky. Niektoré hodinky, napríklad modely od značky Garmin, boli vybavené upozornením signalizujúcim abnormálnu srdcovú frekvenciu. Vtedy sa oplatí na chvíľu spomaliť, vydýchnuť si a uvedomiť si, že permanentný stres má na naše telo deštruktívny vplyv.

Fotografia stiahnutá z pexels fauxels 3183172

Zostaňte hydratovaní

Čoraz viac ľudí sa snaží žiť zdravo. Pamätáme na fyzickú aktivitu, správnu stravu, ale čo hydratácia organizmu. Zabúdame na takú všednú činnosť, akou je pitný režim. Väčšina ľudí nemá vo zvyku pravidelne siahať po nápoji; smäd je prvým príznakom dehydratácie. Nezabúdajte, že naše telo sa skladá zo 60 percent z vody a dehydratácia môže viesť k závratom aj bolestiam hlavy, poruchám srdca a tiež zraku. Dôsledkom dehydratácie môžu byť aj problémy so suchou pokožkou, praskajúce nechty alebo padajúce vlasy. Preto sú moderné inteligentné hodinky vybavené funkciou monitorovania hydratácie. Môžeme si tiež nastaviť upozornenie, ktoré nám pripomenie, aby sme pili správne množstvo tekutín. V priemere by sme mali vypiť približne 2,5 litra tekutín denne v horúcom počasí, ako aj pri športe by toto množstvo malo byť vyššie.

Pripomienka Garmin na pitie vody

Hýbte telom, nielen hlavou

Mnoho ľudí vedie skôr sedavý spôsob života. Hýbeme sa málo, a aj keď sa hýbeme, nie je to pri práci. To je vážna chyba. Naše svaly a chrbtica sa napínajú. Naša koncentrácia, a teda aj výkonnosť, sa výrazne znižuje. Okrem toho príliš dlhé zotrvávanie v jednej polohe môže narušiť prietok krvi a viesť k vážnym ochoreniam vrátane infarktu. Inteligentné hodinky sú vybavené špeciálnou funkciou, ktorá vám povie, kedy máte vstať a pohnúť sa. Nemusí to byť intenzívny tréning, stačí krátka prechádzka, niekoľko strečingových cvikov. Dobre funguje zostupovanie a vystupovanie zo schodov, ktoré aktivuje naše svaly aj krvný obeh. Fyzická námaha, aj tá mierna, uvoľňuje endorfíny, takže sa k pracovnému stolu vraciame s novou dávkou energie. S touto funkciou hodiniek zistíte, že sa z toho stane zdravý zvyk.

foto z pexels ako miller 177391482

Buďte pánom svojho času s inteligentnými hodinkami

Oplatí sa využiť výhody, ktoré technológie ponúkajú. Okrem spomínaných funkcií majú tieto hodinky monitor srdcového tepu a krokomer, ktoré vám pomôžu starať sa o svoje zdravie a kondíciu. Spárovaním hodiniek s telefónom môžete nielen čítať oznámenia, ale aj uskutočňovať hovory alebo posielať textové správy (funkcia je k dispozícii v závislosti od hodiniek). Ďalšou užitočnou funkciou je ovládanie hudby z hodiniek, dobre funguje pri behu alebo jazde na bicykli, ako aj pri šoférovaní. Okrem toho zabudované športové režimy fungujú ako osobný tréner uzavretý v hodinkách. Väčšina modelov teraz ponúka aj možnosť platiť prostredníctvom inteligentných hodiniek. A vy, ktoré funkcie využívate najčastejšie?


Anna Vargová

Anna drží prst na pulze, keď ide o to, čo je trendy a módne. Tiež v hodinkách. Ako fanúšička aktívneho životného štýlu rada navštevuje fitnes klub a posilňovňu. Práve prostredníctvom nej sa dozviete o možnostiach športových hodiniek a fitness trackerov.