Nová potápačská kolekcia Out Of Order - Trecento Swiss Automatic GMT vzdáva hold námorným dobrodružstvám

Out Of Order

Nová potápačská kolekcia Out Of Order - Trecento Swiss Automatic GMT vzdáva hold námorným dobrodružstvám

Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.

25 október 2023

Značka Out Of Order predstavila svoju novú kolekciu potápačských hodiniek. Táto línia vzdáva hold podmorským dobrodružstvám, čo sa skvele prejavuje v dizajne a detailoch hodiniek. K dispozícii budú tri farebné verzie modelov z najnovšej kolekcie.

 
 

Tristo metrov vodotesnosti - hodinky Out Of Order z radu Trecento Swiss Automatic GMT nesklamú

Hodinky Out Of Order z kolekcie Trecento sú modely s puzdrom s priemerom 40 milimetrov a vyznačujú sa vysokou triedou vodotesnosti, čo naznačuje aj samotný názov línie - trecento v taliančine znamená tristo a odkazuje na hĺbku 300 metrov, do ktorej sa hodinky môžu potápať. Hodinky sú vybavené švajčiarskym 24-hodinovým samonáťahom Landeron s 25 drahokamami, funkciou GMT a 40-hodinovou rezervou chodu. Jeho chod možno obdivovať cez priehľadný rámik umiestnený na zadnej strane obalu, ktorý je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele 316L s povrchovou úpravou IP Gun a uzáverom so závitom. Okolo preskleného viečka sa nachádza prstenec v rovnakej farbe ako ciferník.

 

Out Of Order Trecento Swiss Automatic GMT neckpiece

 

Funkčný dizajn a jedinečné motto hodiniek Out Of Order Trecento Swiss Automatic GMT

Charakteristickým znakom nového radu je vnútorný prstenec, na ktorom je vyrytý nápis v taliančine, angličtine a latinčine, motto, ktoré je základom značky: "Fai dei tuoi difetti le tue virtù - Age ut tua vitia fiant tua vis - Let your flaws become your beauty". Okrem ukazovateľa GMT sú ciferníky hodiniek vybavené aj dátumovkou dňa v mesiaci a pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi ich chráni zafírové sklo. Indexy aj ručičky sú potiahnuté vrstvou Super-LumiNova.

 

Out Of Order Trecento Swiss Automatic GMT ciferník

 

Pozoruhodný proces starnutia obálky švajčiarskych automatických GMT hodiniek Out Of Order Trecento

Obálky sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele 316L a podrobené patentovanému procesu starnutia spoločnosti Out Of Order. Obojsmerný rámik je na obálke nastavený na 120 kliknutí. Výplň lunety je z dvojfarebného hliníka s gravírovanými číslicami potiahnutými vrstvou Super-LumiNova. K modelom radu Trecento sa hodí robustný náramok v štýle Oyster vyrobený z nehrdzavejúcej ocele 316L, starnutý v súlade s patentom Out of Order a vybavený bezpečnostnou sponou s možnosťou mikroregulácie. Najnovší rad tvoria 3 farebné varianty: zelená, modrá a čierna.

 

Out Of Order Trecento Swiss Automatic GMT na zápästí

 

Nové modely hodiniek Out Of Order zo série Trecento Swiss Automatic GMT v troch farebných vyhotoveniach

Zelený model Out Of Order Trecento Swiss Automatic GMT OOO.001-24.VE má matný textúrovaný ciferník s pieskovanou povrchovou úpravou pripomínajúcou piesočnaté morské dno. Má zelenú farbu, ktorá odkazuje na krištáľovo čisté vody. Profil indexov, ako aj arabské číslice na ciferníku a číslice vyryté na obojsmerne rotujúcom tubuse sú potiahnuté látkou SuperLumiNova C3 pre optimálnu čitateľnosť aj za zhoršených svetelných podmienok. Ďalším modelom z tejto série sú hodinky Out Of Order Blue Trecento Swiss Automatic GMT OOO.001-24.BL. Jeho ciferník je modrý, čo symbolizuje rozľahlosť oceánov a fascinujúci, ale aj rovnako tajomný podmorský svet. Indexy sú vyvedené v stabilizovanej hrdzi, ktorá má vďaka patentovanému procesu Out Of Order evokovať premenu ocele, keď podlieha procesu hrdzavenia na morskom dne. Posledným modelom série Trecento je Out Of Order Black Trecento Swiss Automatic GMT OOO.001-24.NE. Jeho ciferník má tiež pieskovanú povrchovú úpravu pripomínajúcu morské dno. Čierna farba je pritom odkazom na tradičné neoprény, ktoré nosia hlbinní potápači.

 

Mimo poradia Trecento Swiss Automatic GMT superluminova osvetlenie


Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.