Nové hodinky CIGA Design Series U Blue Planet s 24-karátovým zlatom

Novinky

Nové hodinky CIGA Design Series U Blue Planet s 24-karátovým zlatom

Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.

15 marec 2023

Majstrovské remeselné spracovanie CIGA Design, ktoré reálne reprodukuje Zem, je novým výtvorom manufaktúry. Pozlátený 24-karátový ciferník, najmodernejšie výrobné techniky a neuveriteľná práca založená na strojčeku s jedným indikátorom, to všetko v jedných hodinkách! Dnes majú premiéru hodinky CIGA Design Series U Blue Planet.

  • Keramické puzdro hodiniek bolo dosiahnuté mnohohodinovým opracovaním.
  • Ciferník zobrazuje zmenšenú, skutočnú nadmorskú výšku zemského povrchu.
  • Hodinky získali ocenenie GPHG Challenge Watch 2021. Budú k dispozícii v našom obchode.
  • Viac informácií o hodinkách nájdete na našom blogu

Odolné keramické puzdro CIGA Design s uhladeným tvarom

Prečo práve zlato? Značka CIGA Design tak chcela zvýrazniť prírodu kovom, ktorý odolal skúške času. Na našej planéte sa vyskytuje už tisícky rokov a táto skutočnosť identifikuje hodinky CIGA Design Series U Blue Planet U031-BG01-W6B7B ako odolné a korózii odolné zariadenie. Na tento účel boli vytvorené z keramiky, ktorá sa formovala prostredníctvom naozaj dlhého procesu. Pripravený keramický prášok sa formoval pod tlakom. Vysušené častice sa podrobili spekaniu pri teplote 1500 ℃ počas 144 hodín, aby bol materiál pevný a hustý Po vychladnutí sa komponenty opäť podrobili spekaniu pri teplote 200 ℃, aby sa mechanicky leštili ďalších 200 hodín , až kým nedosiahli uhladený tvar, hodvábny dotyk a požadovaný lesk.

Hodinky CIGA Design Series U Blue Planet dial

Ciferník CIGA Design pozlátený 24-karátovým zlatom

Ciferník hodiniek Ciga Design reprodukuje Zem v rovnakom pomere kontinentov a oceánov a predstavuje skutočnú nadmorskú výšku terénu. Aj tento efekt sa dosiahol starostlivou prácou pozostávajúcou z mnohých etáp. Prvotné gravírovanie obrysov ciferníka sa vykonáva gravírovacím strojom s 0,07 mm hlavou 18 hodín, aby sa neskôr prekrylo čiernou vrstvou a špeciálnym atramentom a opätovne gravírovalo 0,05 mm hlavou ďalších šesť hodín. Poslednou fázou bolo pozlátenie ryh čistým 24-karátovým zlatom.

Náramkové hodinky CIGA Design Series U Blue Planet

Manufaktúrny pohyb s jedným indikátorom

Hodinky získali ocenenie GPHG Challenge Watch 2021. Potešia esteticky aj technicky. Opulentný interiér obsahuje manufaktúrny automatický strojček so 40-hodinovou rezervou chodu. Ide o jednosignálový strojček, ktorý umožňuje odčítanie hodín a minút podľa azimutu na pohyblivých kotúčoch. V kolekcii hodiniek CIGA Design na našej webovej stránke bude čoskoro k dispozícii model Ciga U031-BG01-W6B7B. Odporúčame vám sledovať ponuku.


Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.