Novinka od Frederique Constant - dve oceľové verzie Anniversary Tourbillon

Novinky

Novinka od Frederique Constant - dve oceľové verzie Anniversary Tourbillon

Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.

17 máj 2023

Frederique Constant po úspechu prvej limitovanej edície hodiniek Classic Tourbillon Manufacture z ružového zlata vytvorenej na oslavu 35. výročia značky predstavuje dva úplne nové varianty hodiniek Frederique Constant Anniversary Tourbillon. Modely majú 39 milimetrový oceľový plášť s modrým alebo strieborným ciferníkom. Každé z týchto dvoch hodiniek budú k dispozícii v edícii limitovanej na 350 kusov.

 • Frederique Constant v roku 2023 oslavuje 35. výročie svojho vzniku a 15. výročie strojčeka tourbillon vyrábaného touto značkou.
 • Značka predstavuje dva nové modely Frederique Constant Anniversary Tourbillon, limitované na 350 kusov.
 • K dispozícii je verzia so strieborným ciferníkom a v "polnočnej modrej".
 • Modely majú obal, ktorý je subtílnejší ako predchádzajúca edícia z ružového zlata, jeho priemer je 39 mm.
 • Viac informácií o hodinkách nájdete na našom blogu

35 rokov Frederique Constant a 15 rokov od prvého strojčeka s tourbillonom vyrobeného značkou

Rok 2023 je nielen rokom 35. výročia, Frederique Constant pokračuje v oslavách predstavením dvoch nových edícií Classic Tourbillon Manufacture. Sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a ich počet je obmedzený na 350 kusov na verziu. Nové modely stelesňujú recept na úspech značky Frederique Constant, a to dodávanie luxusných hodiniek Swiss Made za atraktívne ceny. Oceľová verzia hodiniek Classic Tourbillon Manufacture je jednou z najatraktívnejších ponúk na trhu, pokiaľ ide o prezentáciu hodinárskych komplikácií v klasickom dizajne.

FREDERIQUE_CONSTANT_Tourbillon vyrobené

Premyslený dizajn hodiniek Frederique Constant Anniversary Tourbillon

Predstavené modely majú tmavomodrý a strieborný ciferník, ktorý im dodáva moderný vzhľad. Prvý z nich má ciferník vybrúsený slnečným lúčom vo farbe označovanej ako "polnočná modrá", ktorý je zasadený do lešteného oceľového puzdra v kombinácii s matným modrým remienkom z kože aligátora. Druhá verzia má ciferník striebornej farby, tiež zdobený lešteným slnečným lúčom, a rovnaký modrý remienok. Individuálne číslo obmedzenia každého kusu je umiestnené na klietke tourbillonu a vyryté na zadnej strane puzdra, cez ktoré môžete obdivovať zložitú povrchovú úpravu mechanizmu v najlepšom švajčiarskom štýle.

FREDERIQUE_CONSTANT_Tourbillon detail

Jemnejší obal a ručne dokončený ciferník hodiniek Frederique Constant Anniversary Tourbillon

Oba modely vzdávajú hold najušľachtilejším hodinárskym tradíciám. Značka sa vrátila k použitiu subtílnejšieho 42 mm obalu ako predtým. Na nových modeloch má veľkosť 39 milimetrov a medzi zberateľmi patrí k obľúbeným. Tento priemer dokonale vyhovuje dámam aj pánom. Na ciferníku sa nachádzajú minimalistické, štíhle lineárne indexy aplikované ručne. Rovnaká technika sa používa aj na ručičky, ktoré sú tiež ručne leštené. Nápis "Frederique Constant - Genève" možno vidieť okolo 12. hodiny a na 6. hodine sa nachádza okienko, v ktorom je umiestnený tourbillon a cez ktoré môžete obdivovať fungovanie tohto sofistikovaného mechanizmu.

Zápästie FREDERIQUE_CONSTANT_Tourbillon

Technické špecifikácie hodiniek Frederique Constant Anniversary Tourbillon

 • Automatický strojček švajčiarskej výroby FC-980 s 33 drahokamami a 38-hodinovou rezervou chodu.
 • Silikónové spúšťacie koliesko a kotva.
 • Trojdielne kruhové puzdro z vysokokvalitnej leštenej nehrdzavejúcej ocele.
 • Vypuklé zafírové sklíčko odolné voči poškriabaniu a antireflexné.
 • Priehľadný rámik.
 • Vodotesnosť do 5 ATM.
 • Ciferník zdobený lešteným slnečným lúčom.
 • Leštené a ručne aplikované ručičky a indexy.
 • Kožený remienok z aligátora.

Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.