Nový model Presage s porcelánovým ciferníkom, ktorý poteší každého milovníka hodiniek! Pozrite si novinku od značky Seiko!

Novinky

Nový model Presage s porcelánovým ciferníkom, ktorý poteší každého milovníka hodiniek! Pozrite si novinku od značky Seiko!

Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.

09 júl 2024

Spoločnosť Seiko, známa svojimi športovými edíciami, ako sú Prospex 4R 'Shog-urai' Diver a Prospex Marinemaster, predstavuje niečo špeciálne pre milovníkov klasiky. Nový model Presage Craftsmanship Series Arita Porcelain Dial SPB445 je skvelým príkladom hodinárskeho remesla a elegancie. Model je pokračovaním tradičnej série Presage, ktorá obsahuje modely s ciferníkmi vyrobenými zo smaltu alebo laku urushi. Tentoraz spoločnosť Seiko siahla po japonskom porceláne od firmy Arita, ktorá je preslávená svojimi keramickými výrobkami už od 16. storočia.

 
 

Porcelánový ciferník. Majstrovské remeselné dielo od spoločnosti Arita

Ústredným prvkom nových hodiniek Seiko Presage je jedinečný, ručne vyrobený porcelánový ciferník. Proces jeho tvorby je skutočným umením, ktoré si vyžaduje mimoriadnu presnosť a trpezlivosť. Ciferník sa odlieva z porcelánovej hliny a potom sa podrobuje zložitému procesu spracovania, ktorý zahŕňa tri výpaly pri teplote 1 300 °C. Konečným výsledkom je ciferník s jemným modrošedým odtieňom charakteristickým pre porcelán Arita. Na prvý pohľad zaujmú dva výrezy v strede a na 6. hodine s 24-hodinovým počítadlom. Kontrast medzi svetlým porcelánom a tmavomodrými ručičkami, indexmi a nápismi zdôrazňuje jedinečný charakter týchto hodiniek.

 

Obal a náramok. Syntéza elegancie a odolnosti

Spoločnosť Seiko sa postarala nielen o jedinečný ciferník, ale aj o ostatné prvky hodiniek. Obal s priemerom 40,6 mm a výškou 12,5 mm je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a potiahnutý špeciálnou tvrdiacou vrstvou, ktorá zvyšuje jeho odolnosť proti poškriabaniu. Uchá obálky boli starostlivo vytvarované, čím získali dynamický profil, a kombinácia leštených a brúsených povrchov zdôrazňuje elegantný charakter modelu. Dopĺňa ho jedinečný päťradový náramok, v ktorom sú vonkajšie články kartáčované a stredné články leštené, čo vytvára fascinujúcu hru svetla na zápästí.

 
Seiko Presage
 

Mechanizmus. Spoľahlivosť v službách presnosti

Srdcom novej série hodiniek Seiko Presage Craftsmanship Arita Porcelain Dial SPB445 je pokročilý automatický kaliber 6R5H. Ide o vylepšenú verziu obľúbeného strojčeka 6R55, ktorý ponúka pôsobivú 3-dňovú rezervu chôdze. Vďaka tomu sú hodinky nielen úchvatné na pohľad, ale zaručujú aj spoľahlivý chod a presné meranie času, ktoré je pre náročných nadšencov hodinárstva také dôležité.

 

Funkčnosť v klasickom štýle

Napriek svojmu klasickému charakteru nové hodinky Seiko Presage SPB445 nezabúdajú na funkčnosť. Okrem štandardného zobrazenia hodín, minút a sekúnd sú hodinky vybavené praktickým 24-hodinovým počítadlom, ktoré sa nachádza vo výklenku na 6. hodine. Ide nielen o praktické riešenie, ale aj o prvok, ktorý podčiarkuje jedinečný dizajn ciferníka. Za cenu približne 8750 PLN tak získavame nielen krásny, ale aj funkčný model hodiniek, ktorý sa určite stane pýchou každej zbierky.


Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.