Oris odhaľuje prvý ručný kaliber zo série 400 v kolekcii Big Crown

Oris

Oris odhaľuje prvý ručný kaliber zo série 400 v kolekcii Big Crown

Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.

17 január 2023

Rad Calibre 400, ktorý hostil zberateľov, doteraz pozostával výlučne z automatických hodiniek, spomeňme napríklad Aquis 400 ProPilot X 400 alebo Big Crown Pointer Date 403. Spoločnosť Oris sa teraz obrátila k svojmu dedičstvu a koreňom a vytvorila nový inovatívny manuálny strojček s názvom Calibre 473, ktorý je pokračovaním rodiny 400. Koľko budú stáť nové hodinky Oris Big Crown Pointer Date Calibre 473? Zistite cenu, presné špecifikácie a dátum vydania.

Postava letca v plnej kráse

Nový strojček je predstavený v kolekcii Big Crown. Skrýva ho viacdielny kryt z nehrdzavejúcej ocele s priemerom 38 milimetrov. Má povrchovú úpravu s brúseným a lešteným povrchom. Na bočnej strane sa nachádza korunka s krtkom, ktorá je charakteristickým prvkom leteckých hodiniek. Jeho tvarované strany uľahčia pilotovi ovládanie hodiniek.

Oris Big Crown Calibre 473

Za vintage estetiku vďačí dizajnu a dokonale zvolenej farebnej schéme - jemnému svetlomodrému ciferníku. Farba blízka tiffany modrej získava na popularite, hoci Oris už raz tento odtieň predstavil v kolekcii Oris Big Crown X Cervo Volante, čím predbehol konkurenciu. Majstrovsky premyslená farebná schéma ciferníka obsahuje biele značky vrátane okraja ciferníka so stupnicou dátumu, arabských indexov a subciferníka sekundovej ručičky. Červený ukazovateľ dodáva kontrast.

Majstrovský strojček Calibre 473

Kľúčovú úlohu pri návrhu však zohráva samotný mechanizmus, ktorý je potrebné bližšie preskúmať. Ide o mechanický ekvivalent automatického strojčeka Calibre 403, čo znamená, že má rovnakú 120-hodinovú rezervu chodu, má antimagnetické vlastnosti a číslo 3 v názve strojčeka znamená, že má funkciu malej sekundy, ktorá je viditeľná na subciferníku nad 6. hodinou. Sklenené puzdro odhaľuje ukazovateľ rezervy chodu strojčeka. Výrobca poskytuje na mechanizmus 10-ročnú záruku.

Oris Calibre 473

Premiéra a cena hodiniek Oris Big Crown Calibre 473

Cenníková cena hodiniek Oris Big Crown Calibre 473, ktorú uvádza výrobca, je 4 200 švajčiarskych frankov, čo po prepočte na eurá predstavuje sumu približne 4 200 EUR. Švajčiari naplánovali vydanie na január 2023.

Ostatné parametre:

 • Obal: nerezová oceľ s priemerom 38 milimetrov
 • Číselník: svetlomodrá farba
 • Podsvietenie: Super-LumiNova® na ručičkách a hodinových značkách
 • Sklo: vypuklé zafírové sklo s vnútornou antireflexnou vrstvou
 • Puzdro: skrutkovacie, vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a chránené zafírovým sklom
 • Korunka: skrutkovacia, z nehrdzavejúcej ocele
 • Remienok: olivovohnedý, prírodná jelenia koža z udržateľných zdrojov švajčiarskeho partnera Oris Cervo Volante
 • Motýľová spona so systémom jemného nastavenia
 • Odolnosť voči vode: 5 ATM
 • Funkcie kalibra: ukazovateľ hodín, minút a sekúnd, dátum, sekundová ručička nad 6. hodinou, 120-hodinová rezerva energie
 • Presnosť kalibra 473: -3/+5 sekúnd za deň (v rámci tolerancie COSC)
 • Vysoko antimagnetické

Oris Big Crown Calibre 473 box


Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.