Séria Seiko Black. Nový pohľad na japonskú hodinársku výrobu

Novinky

Séria Seiko Black. Nový pohľad na japonskú hodinársku výrobu

Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.

26 jún 2024

Seiko, známa a uznávaná japonská značka hodiniek, opäť prekvapuje svojich fanúšikov uvedením nových modelov do existujúcej kolekcie Black Series. Pokračujúc v tradícii, ktorú začali modely ako King Turtle, Seiko pridáva tri jedinečné hodinky: SRPK43, SSC923 a limitovanú edíciu SPB433. Táto kombinácia klasickej elegancie s moderným dizajnom a spoľahlivou japonskou presnosťou určite osloví milovníkov potápania aj elegantných hodiniek.

Kráľ korytnačka v novom tmavom prevedení - model Seiko Black Series Prospex SRPK43.

Prvým modelom, ktorý vám predstavíme, je model SRPK43. Je to skutočný skvost medzi potápačskými hodinkami, ktorý spája moderný dizajn s klasickou eleganciou. Jeho štýlový plášť s priemerom 42 mm, vyrobený z odolnej nehrdzavejúcej ocele s čiernou povrchovou úpravou, mu dodáva jedinečný charakter. Čierny ciferník, ktorý zdobia veľké, ľahko čitateľné indexy a dátumovka umiestnená na 3. hodine, zaručuje vynikajúcu viditeľnosť za všetkých podmienok. Ručičky potiahnuté luminiscenčnou vrstvou zaisťujú spoľahlivú viditeľnosť aj v úplnej tme, zatiaľ čo o presné meranie času sa stará automatický strojček 4R36, vybavený funkciou stop-sekúnd a možnosťou manuálneho naťahovania. Vodotesnosť do 200 metrov robí z hodiniek ideálneho spoločníka pri potápaní a ich robustná konštrukcia ich robí pripravenými na akúkoľvek výzvu.

Seiko Black Prospex

Športová elegancia a pokročilé technológie v hodinkách Seiko Black Series Prospex SSC923

Druhým modelom, ktorý pribudol do kolekcie Black Series, je model SSC923, ktorý dokonale spája športovosť s eleganciou. Vyrobené z matnej čiernej nehrdzavejúcej ocele, s priemerom 44,5 mm a hrúbkou 13,8 mm, pôsobia mimoriadne štýlovo. Remienok typu NATO zaručuje pohodlné nosenie a perfektne sedí na zápästí. Prítomnosť multifunkčného ciferníka s chronografom, dátumovkou a ukazovateľom rezervy energie dodáva hodinkám dynamiku. Solárny mechanizmus hodiniek V192 sa dobíja z akéhokoľvek zdroja svetla, čím odpadá potreba pravidelnej výmeny batérií. Okrem toho hodinky ponúkajú funkciu chronografu a budíka a vodotesnosť do 100 metrov z nich robí ideálnu voľbu na každodenné nosenie aj špeciálne príležitosti.

Seiko Black Prospex

Limitovaná edícia pre znalcov - Seiko Black Series Prospex SPB433

Osobitnú pozornosť si zaslúži model SPB433, ktorý bol vyrobený len v 3 500 kusoch na celom svete. Tieto hodinky sú esenciou elegancie a odolnosti. Model má plášť a náramok z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele s čiernou PVD povrchovou úpravou, ktorá mu dodáva moderný a strohý vzhľad. Tmavý ciferník s priehľadnými indexmi a ručičkami potiahnutými luminiscenčnou vrstvou zaručuje vynikajúcu viditeľnosť za všetkých podmienok. Automatický strojček Calibre 6R35 ponúka 70-hodinovú rezervu chôdze, vďaka čomu je nielen presný, ale aj mimoriadne praktický. Vodotesnosť do 200 metrov potvrdzuje, že ide o ideálnu voľbu na každodenné nosenie aj na rôzne vodné aktivity.

Hodinky Seiko

Seiko venované potápačom!

Modely SRPK43 a SPB433 sú dokonalými spoločníkmi pre potápačov. Vďaka vodotesnosti do 200 metrov a povrchovej úprave LumiBrite Pro poskytujú vynikajúcu viditeľnosť aj v tých najťažších podmienkach. Čierny ciferník minimalizuje odlesky a veľké indexy umožňujú rýchle čítanie času. Dá sa povedať, že kombinácia tmavej farebnej schémy a luminiscenčnej funkcie vytvára dojem, akoby ste sa pozerali cez profesionálne zariadenie na nočné videnie. Hodinky Seiko Black Series Prospex sú nielen štýlové, ale aj mimoriadne funkčné, takže sú ideálne pre milovníkov vodných športov.

Moderný dizajn a praktické funkcie v jedných hodinkách

Seiko Black Series Prospex je kolekcia, ktorá dokonale spája moderný dizajn s funkčnosťou. Hodinky splnia očakávania milovníkov elegantných aj športových modelov. Vďaka kvalitnému spracovaniu a pokročilým technológiám sú dokonalou voľbou pre každého nadšenca hodiniek. Svojím dôrazom na inovácie a detaily Seiko opäť dokazuje, že je značkou, ktorá vytvára skutočné diela hodinárskeho umenia a dokáže splniť požiadavky aj tých najnáročnejších používateľov.


Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.