Swatch v spolupráci s legendárnou značkou Blancpain. Ponorte sa do farebného sveta oceánov

Swatch

Swatch v spolupráci s legendárnou značkou Blancpain. Ponorte sa do farebného sveta oceánov

Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.

08 september 2023

Značka Swatch sa rozhodla pripomenúť ikonu švajčiarskeho hodinárstva: hodinky Blancpain Fifty Fathoms. Tento výnimočný model vznikol pred 70 rokmi a spôsobil revolúciu v tomto odvetví tým, že sa stal prvými hodinkami určenými pre potápačov. Tento titul si rozhodne zaslúžil, pretože ho navrhol potápač a po uvedení na trh sa okamžite preslávil ako profesionálny nástroj na meranie času. Dôverovali im priekopníci potápania a námorníci na celom svete.

  • Hodinky Swatch svojím štýlom vzdávajú hold ikonickým potápačským hodinkám Blancpain Fifty Fathoms dal.
  • Kolekcia Bioceramic Scuba Fifty Fathoms pozostáva z piatich farebných modelov.
  • Každý z nich je odkazom na jeden z piatich oceánov.
  • Viac informácií o hodinkách nájdete na našom blogu

Pocta legende - päť nových modelov hodiniek Swatch

Najnovšia spolupráca spoločnosti Swatch je poctou ikonickým hodinkám. V rámci nej výrobca predstavuje päť nových modelov. Kolekcia Bioceramic Scuba Fifty Fathoms už svojím názvom odkazuje na líniu hodiniek Swatch Scuba. Hodinky z najnovšej kolekcie majú všetky vlastnosti, ktorými sa vyznačovali aj hodinky Blancpain Fifty Fathoms, a to prvotriednu vodotesnosť, čitateľnosť, mechanický strojček, otočný rámček a antimagnetizmus. Rad pozostáva z 5 modelov, ktorých názvy odkazujú na oceány. Do série patria modely Severný ľadový oceán, Tichý oceán, Atlantický oceán, Indický oceán a Antarktída.

Tichý oceán Swatch

Inovatívne modely Swatch Bioceramic Scuba Fifty Fathoms s mechanickou brzdou SISTEM 51 a antimagnetizmom

Model Bioceramic Scuba Fifty Fathoms je odolný voči vode do dnes už pomerne nezvyčajnej hĺbky 91 metrov. Ide o poklonu spoločnosti Blacncpain - názov Fifty Fathoms odkazuje na anglosaský fathom, historickú námornú mieru hĺbky. Päťdesiat sáhov je ekvivalent 91 metrov. Modely z najnovšej kolekcie sú vybavené strojčekom SISTEM 51 , prvým a jediným mechanickým strojčekom, ktorý je vytvorený v plne automatickej výrobe. Názov mechanizmu je odvodený od 51 komponentov použitých pri jeho výrobe. Rezerva chôdze je 90 hodín. Vďaka vyvažovacej pružine Nivachron™ sú hodinky antimagnetické.

 Indický oceán Swatch

Ponorte sa do sveta oceánov - hodinky Swatch Bioceramic Scuba Fifty Fathoms s jedinečnými motívmi morských živočíchov

Neobyčajné a pestré živočíchy žijúce v hlbinách všetkých piatich oceánov sú vyobrazené pod priehľadným viečkom každých hodiniek. Sú znázornené vo forme digitálnej tlače na kyvadle, ktorá umožňuje automatické naťahovanie hodiniek pohybom zápästia. Model Severný ľadový oceán zobrazuje slimáka nudibrancha, ktorý sa vyznačuje mäkkými a jemnými tvarmi. Tichý oceán je slimák Chromodoris Kuiteri - žiarivý ako slnko, evokujúci teplé a priezračné vody oceánu. Atlantický oceán je zasa ulitník Glaucus Atlanticus v sýto granátovej farbe, ktorý sa spája s rozbúreným morom. Nembrotha Kubaryana zobrazená na hodinkách Indický oceán podnecuje predstavivosť svojou fascinujúcou hĺbkou koralových farieb. Na druhej strane, na Antarktíde je Tritoniella Belli, ktorá odkazuje na tajomstvo a čaro ľadových polárnych vôd.

Antarktída Ocean Swatch

Hodinky Swatch Bioceramic Scuba Fifty Fathoms s inšpiratívnymi sloganmi

Všetky hodinky sú vyrobené z materiálu Bioceramic, ktorý sa skladá z ⅔ keramiky a ⅓ materiálu na biologickej báze. Obaly sa kombinujú s remienkami NATO, ktoré sú vyrobené z recyklovaných rybárskych sietí vylovených z mora. Ciferník a korunka majú spoločné logá Blancpain X Swatch. . Zadná strana hodiniek Swatch obsahuje inšpiratívne slogany ako Passion For Diving (Vášeň pre potápanie), Licence To Explore (Licencia na objavovanie), Ocean Breath (Dych oceánu), Protect What You Love (Chráňte to, čo máte radi) a Immerse Yourself (Ponorte sa).

Severný ľadový oceán

Historické odkazy na hodinky Swatch z kolekcie Bioceramic Scuba Fifty Fathoms

Model Severný ľadový oceán má na ciferníku špeciálny symbol - tri červené listy pripomínajúce veterný mlyn na žltom pozadí, ktoré pretína biely kríž. Pod nimi sa nachádza nápis "No Radiations". Ide o odkaz na hodinky zo 60. rokov 20. storočia určené pre potápačov, ktoré niesli rovnaký nápis, aby sa zdôraznilo, že neobsahujú rádium. Neskôr sa stali vyhľadávanými zberateľskými modelmi a dnes tvoria súčasť dedičstva značky Fifty Fanthoms. Na druhej strane model Antarctic Ocean má indikátor kontaktu s vodou. Od roku 1954 spoločnosť Blancpain pridávala túto funkciu do niektorých svojich modelov pre potreby potápačských klubov a vojenských jednotiek. Snímač umiestnený na 6. hodine zaručuje, že vodotesnosť hodiniek nebola ovplyvnená používaním predchádzajúcim potápačom. Zmena farby snímača by znamenala prítomnosť vlhkosti. Dostupnosť všetkých modelov z najnovšej kolekcie Swatch je veľmi obmedzená.

Swatch Atlantický oceán


Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.