#tide Certina. Udržateľnosť v novej kolekcii DS-2

Novinky

#tide Certina. Udržateľnosť v novej kolekcii DS-2

Martin Hric

Muž v neustálom pohybe. Ak práve neskúša nejaký nový šport, pravdepodobne je na ceste a chytá stop do Chorvátska. Milovník inteligentných hodiniek a high-tech hodiniek.

03 marec 2023

Certina je jednou z tých švajčiarskych značiek, ktoré uplatňujú zásady zamerané na udržateľnosť výroby. Vo svojej novej kolekcii siahla po ekologických riešeniach a ekologické výrobky označila logom #tide ocean material. Čo toto partnerstvo znamená v praxi? Pozrite si novinky v našej ponuke - hodinky Certina DS-2 Turning Bezel a DS Action Diver.

  • Spoločnosť Certina podporuje životné prostredie používaním až recyklovaných remienkov.
  • Medzi novinkami sú hodinky so systémom DS, nóniom Powermatic 80 a pružinou Nivachron®.
  • Celočierne hodinky Certina budú čoskoro v našom obchode.
  • Viac informácií o hodinkách nájdete na našom blogu.

Certina #tide ocean material®

Spoločnosť Certina nedávno predstavila novú kolekciu, ktorú na niektorých výrobkoch sprevádza logo #tide. Čo to znamená? Je to odkaz značky, že výrobky s týmto označením obsahujú remienky vytvorené jej partnermi, spoločnosťou #tide ocean material®. Spomínaná spoločnosť v spolupráci s vedcami z Univerzity aplikovaných vied vo východnom Švajčiarsku OST vyvinula metódu na spracovanie plastového odpadu. Mechanická upcyklácia umožňuje premeniť zhodnotený plast z oceánov na plne použiteľné a pevné textilné popruhy. Certina ako partner #tide použila tieto textilné remienky a časť výťažku bude venovaná organizácii Sea Turtle Conservancy, ktorú značka podporuje už mnoho rokov.

3 nové hodinky z kolekcie Certina DS-2 Turning Bezel

Štandardy stanovené v 60. rokoch minulého storočia pre robustnú konštrukciu v kolekcii Certina DS-2 Turning Bezel sú doplnené o moderné aplikácie. Zatiaľ čo štýl zostáva rovnaký, vnútro ukrýva inovatívne riešenia vrátane chronografového strojčeka ETA Powermatic 80.611 vyvinutého spoločnosťou Swatch Group s 80-hodinovou rezervou ch odu a antimagnetickou vlasovou pružinou Nivachron®. Nová kolekcia DS-2 Turning Bezel zahŕňa tri modely - hodinky na oceľových náramkoch s dodatočnými vymeniteľnými remienkami C024.607.11.081.02 a C024.607.11.041.02 a vlajkovú loď Certina hodinky C024.607.48.051.10 DS-2 Turning Bezel Sea Turtle Conservancy s remienkom #tide. Všetky z nich nájdete už čoskoro v našej ponuke hodiniek.

Hodinky Certina DS-2 C024.607.48.051.10 na zápästí

Kolekcia predstavuje hodinky so súdkovitými plášťami s jednosmerným, otočným lunetovým rámikom. Zatiaľ čo štandardné modely sú vyrobené z klasickej nehrdzavejúcej ocele, v edícii Sea Turtle Conservancy je použitý extrémne ľahký titán. Všetky hodinky Certina DS-2 majú konštrukciu Double Security, ktorá poskytuje veľmi dobrú ochranu proti nárazom a je charakteristickým znakom švajčiarskej značky Certina. Vďaka skrutkovacej korunke a systému DS majú hodinky vodotesnosť 200 m/20 ATM.

Hodinky Certina DS-2 Turning Bezel silver collection

Celočierne hodinky Certina - čoskoro v našej ponuke

Tešíme sa na ďalší model s remienkom #tide. Ide o hodinky Certina DS Action Diver C032.607.38.051.00, úplne čierne, kde jediným kontrastom je označenie ciferníka. Samotná kolekcia je veľmi obľúbená pre svoj dizajn a veľmi dobré parametre a čierny variant je hitom. Tu máme 43-milimetrový kryt s čiernou PVD povrchovou úpravou, Označenie v názve DS nás informuje, že je vyrobený v súlade s technológiou Double Security. A v tomto modeli nájdeme aj nenahraditeľný Powermatic 80 s vlasovou pružinou Nivachron®. Tento mechanizmus nájdete súhrnne v kategórii Hodinky Certina DS Powermatic 80, vitajte.


Martin Hric

Muž v neustálom pohybe. Ak práve neskúša nejaký nový šport, pravdepodobne je na ceste a chytá stop do Chorvátska. Milovník inteligentných hodiniek a high-tech hodiniek.