Zlatý mesiac na čiernom a tmavomodrom ciferníku - nová verzia hodiniek MeisterSinger Stratoscope

MeisterSinger

Zlatý mesiac na čiernom a tmavomodrom ciferníku - nová verzia hodiniek MeisterSinger Stratoscope

Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.

09 október 2023

MeisterSinger je značka známa výrobou hodiniek s jedným ukazovateľom. Jej hodinky získali množstvo ocenení za svoj originálny a rafinovaný dizajn. Teraz značka predstavuje novú verziu modelu Stratoscope so zlatým mesiacom.

  • Spoločnosť MeisterSinger predstavila nový model hodiniek Stratoscope.
  • Najnovšia verzia je vybavená ukazovateľom mesačnej fázy s krásnym zlatým mesiacom.
  • Vďaka presnému mechanizmu hodiniek potrebuje ukazovateľ fázy mesiaca len malú korekciu po 122 rokoch.
  • Viac informácií o hodinkách nájdete na našom blogu.

MeisterSinger Stratoscope - presný nástroj na ukazovanie času a fáz mesiaca

Rovnako ako predchádzajúca verzia tohto modelu - s bielym Mesiacom - aj ručičky, číslice a indexy intenzívne svietia v tme vďaka luminiscenčnej vrstve na týchto hodinkách MeisterSinger. Podľa slov Manfreda Brasslera, zakladateľa manufaktúry:

Ak vytvoríme hodinky s fázami mesiaca, musia byť mechanicky dokonalé. A mesiac musí byť čo najväčší a najkrajší. Najmä v prípade tejto zlatej verzie modelu Stratoscope.

Manfred Brassler

A skutočne je to tak. Na čiernom a tmavomodrom ciferníku zdobenom výrezom slnka sa zobrazuje ukazovateľ fáz mesiaca s fotorealistickým, takmer trojrozmerným mesiacom. Číslicový ciferník ďalej dopĺňa ukazovateľ dňa v mesiaci a dátumu.

Číselník stratoskopu MeisterSinger

Hodinky MeisterSinger Stratoscope nepochybne zostávajú mimoriadne presným prístrojom na ukazovanie času a fáz mesiaca. Pracovný model poháňa strojček MeisterSinger MSLuna, ktorý vychádza zo švajčiarskeho automatického strojčeka Sellita SW220 s 38-hodinovou rezervou chodu. Vo všeobecnosti trvá Mesiacu 29 dní, 12 hodín, 44 minút a 2,9 sekundy, kým obletí Zem. Väčšina hodiniek však tento údaj zaokrúhľuje na 29,5 dňa, a to znamená, že sa ročne odchýlia o osem hodín a každé tri roky vyžadujú úpravu o 24 hodín.

Luminiscencia MeisterSinger Stratoscope

Špeciálne pre hodinky MeisterSinger Meisterstücke Stratoscope bol však vyvinutý mechanizmus, ktorý je oveľa presnejší. V tomto prípade si ukazovateľ fázy mesiaca vyžaduje len miernu úpravu po 122 rokoch. Obal hodiniek je vyrobený z ušľachtilej ocele a je spojený s hnedým koženým remienkom vo vintage štýle. Modely sú k dispozícii aj na náramku z nehrdzavejúcej ocele a so sieťovaným náramkom, ktorý pohodlne sedí na zápästí. Ciferník je chránený pred poškodením zafírovým sklom. Priehľadný rámik, cez ktorý možno pozorovať prácu mechanizmu, sa sťahuje šiestimi skrutkami.

MeisterSinger Stratoscope 3 modely


Ladislav Marko

Má rád luxusné hodinky, zbožňuje automaty a vášnivo ich zbiera. Zároveň pozorne sleduje všetky novinky a udalosti zo sveta hodiniek. V súkromí vášnivo pláva a cestuje po svete.