Ste fanatik do prežitia alebo vás jednoducho baví prechádzať panenskými lesmi? Našli sme pre vás pomôcku, ktorá vám môže zachrániť život v ťažkých podmienkach. Kompas je jednou z najdôležitejších súčastí výbavy každého fanúšika trekingu, preto si vyberte model, ktorý sa vám bude najviac hodiť už dnes!

Čítať ďalej

Kompasy

(6)

Najobľúbenejšie
Najobľúbenejšie

Zbieranie vybavenia pre vaše outdoorové dobrodružstvá? Sme tu, aby sme vám pomohli! Našou novinkou sú kompasy, ktoré si už teraz môžete kúpiť v našom obchode. Premýšľate, ktorý je pre vás ten pravý? Poradíme vám, ktoré sú najlepšie.

Prečo potrebujete kompas?

Kompas je okrem iného nevyhnutnou súčasťou vybavenia turistu, turistu alebo lyžiara. Toto zariadenie vám ukáže správny smer, keď iné metódy hľadania cesty zlyhajú. Prečo je kompas taký dôležitý? Toto malé zariadenie vám umožňuje určiť vašu polohu vzhľadom na štyri svetové strany. V kombinácii s mapou je veľmi užitočný pri hľadaní cesty a navigácii do konkrétneho cieľa.

Typy kompasov

Teraz, keď už vieme, prečo je kompas taký dôležitý, je dôležité vybrať si model, ktorý bude na vašich túrach fungovať najlepšie. Existujú dva typy kompasov. Najbežnejším typom je magnetický kompas, ktorý sa skladá z magnetického ukazovateľa umiestneného na uhlovej stupnici, ktorá je zvyčajne uzavretá v nádobe naplnenej alkoholom. To zabraňuje vibráciám ručičky, takže odčítanie je presné. Nie je to však jediný typ, s ktorým sa môžeme stretnúť. Druhým variantom, tiež pomerne obľúbeným, je elektronický kompas, ktorý je skonštruovaný zložitejším spôsobom. Funguje aj inak - digitálne kompasy využívajú signál vysielaný satelitmi a niektoré sú integrované s navigáciou GPS.

Obchod s kompasmi vo Varšave

Najkvalitnejšie materiály, komfort používania a odolnosť kompasov zaručujú dlhoročné používanie týchto výrobkov. Navštívte náš internetový obchod alebo náš stacionárny obchod vo Varšave a kúpte si svoj vysnívaný kompas.

Oficiálny predajca kompasov - autorizovaný obchod - distribútor

Všetko príslušenstvo v našom sortimente pochádza od licencovaných distribútorov. V Zegarownii nájdete široký výber kompasov, ktoré sú k dispozícii v našom stacionárnom obchode aj online. Zaručujeme rýchle dodanie!