Jednou z najdôležitejších vecí, ktorým musíme venovať pozornosť pri kúpe hodiniek, je mechanizmus, ktorý sa v nich používa. Práve tento mechanizmus je zodpovedný za fungovanie našich hodiniek a presnosť, s akou ukazujú aktuálny čas. Mechanizmus Wave Ceptor používaný v hodinkách Casio je najpresnejší mechanizmus dostupný na trhu s hodinkami.

Čítať ďalej

Hodinky S Waveceptor

(3)

Najobľúbenejšie
  1. Șapcă de baseball gratuită
    Bestseller-15%
  2. Șapcă de baseball gratuită
    Bestseller-15%
  3. Șapcă de baseball gratuită
    -15%
Najobľúbenejšie

Pohyby v hodinkách

V náramkových hodinkách existuje niekoľko typov mechanizmov. Niektoré si vyžadujú väčšiu pozornosť nositeľa, zatiaľ čo iné nepotrebujú žiadny zásah zo strany majiteľa. Obľúbeným riešením používaným v hodinkách je quartzový mechanizmus. Jeho názov je odvodený od kremenného kryštálu, ktorého doska je pripojená k batérii. Energia z batérie uvádza kryštál do pohybu a spôsobuje jeho vibrácie. Vyznačuje sa vysokou presnosťou s odchýlkami maximálne niekoľko sekúnd za mesiac. V niektorých hodinkách s quartzovým strojčekom je batéria, ktorá produkuje energiu, nahradená fotoelektronickým článkom, ktorý na výrobu energie využíva svetlo. Ďalším typom mechanizmu, ktorý si vyžaduje väčšiu pozornosť zo strany používateľa, je manuálny mechanizmus. Hlavnú úlohu v ňom zohráva hnacia pružina, ktorá napína mechanizmus pri ručnom navíjaní. Zaujímavým riešením je automatický strojček, ktorý napriek absencii batérií nevyžaduje ručné naťahovanie. Je to vďaka automatickému napínaciemu mechanizmu, v ktorom sa hnacia pružina napína pri každom pohybe zápästia. Vďaka tomuto riešeniu stačí na pravidelnú a presnú prevádzku pravidelné používanie.

Mechanizmus Wave Ceptor

Mechanizmus Wave Ceptor je inovatívne riešenie používané vo výrobkoch japonskej spoločnosti Casio. Tento mechanizmus sa pomocou rádiových vĺn pripája k signalizačným vežiam v Anglicku, Nemecku, USA, Japonsku a Číne a aktualizuje čas zobrazený na ciferníku hodiniek v reálnom čase na základe atómových hodín. Garantovaná vzdialenosť dosahu je 1 500 km, v prípade jej absencie hodinky fungujú so zabudovaným quartzovým strojčekom. Wave Ceptor je najpresnejšie riešenie, aké je v súčasnosti na trhu s hodinkami k dispozícii. Nevyžaduje si žiadne nastavenia, žiadne prepínanie z letného na zimný čas ani zmeny časových pásiem. Vďaka týmto vlastnostiam je mechanizmus Wave Ceptor obľúbený u cestujúcich.