Britská značka AVI-8 ponúka zaujímavý pohľad na letecké hodinky. Jej tvorcovia sa zamerali nielen na dizajn pripomínajúci letecké modely, ale aj na funkčnosť a praktickosť konštrukcií. Výsledkom kombinácie týchto vlastností sú výrobky, ktorými môžeme pri každodennom používaní vzdať hold leteckej histórii.

Čítať ďalej

Hodinky Avi-8

(6)

Najobľúbenejšie
 1. -25%
 2. LIMITOVANÁ EDÍCIA
  -27%
 3. LIMITOVANÁ EDÍCIA
  -27%
 4. LIMITOVANÁ EDÍCIA
  -27%
 5. -30%
 6. LIMITOVANÁ EDÍCIA
  -27%
Najobľúbenejšie

AVI-8 vo svojej tvorbe odkazuje na vintage dizajn bez toho, aby obetovala funkčný rozmer zariadení. Komplikácie, ktorými sú tieto hodinky vybavené, budú zdobiť nielen ciferník, ale nájdu uplatnenie aj v každodennom živote. Modely sa vyznačujú predovšetkým tlmeným dizajnom a ľahko čitateľnými číslicami, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu v povolaní pilota, ale sú rovnako užitočné aj mimo lietadla.

Hodinky AVI-8 - história značky

V roku 2000 vstúpila spoločnosť Dartmouth Brands na trh s novou značkou, ktorá by svojimi dizajnmi oslavovala históriu letectva a ľudí s ním spojených. Tento nápad bol veľmi dobre prijatý a na trhu sa stretol s nadšením, čo tvorcov povzbudilo k ďalším krokom. Hodinky AVI-8 spájajú všetko, čo je v leteckých hodinkách podstatné - rozmerné obálky, ktoré umožňujú jednoduché čítanie času, solídne spracovanie a užitočné funkcie. Niektoré modely majú aj veľké korunky, ktoré sa dajú ľahko otáčať v rukaviciach, ktoré piloti nosia. To všetko je obsiahnuté vo vkusných dizajnoch inšpirovaných štýlom vintage.

Letecké inšpirácie hodiniek AVI-8

V sortimente značky AVI-8 je len niekoľko kolekcií, čo je nespornou výhodou, pretože to zaručuje, že každá séria bola zdokonalená do dokonalosti. Všetky línie sú konzistentné a týkajú sa konkrétnych tém zo sveta letectva. Nájdete tu modely inšpirované leteckými jednotkami a modely, ktoré zachovávajú pamiatku na konkrétne lietadlá. Hodinky AVI-8 Flyboy sú odkazom na letku francúzskeho letectva, ktorá počas prvej svetovej vojny poháňala armádu - Lafayette Escadrille. Názov série odkazuje na názov knihy, ktorú napísal jeden z členov skupiny. Je navrhnutá v ležérnom štýle a francúzske konotácie sú zrejmé z jemného prešívania v národných farbách. Kvalitné kožené remienky a odtiene hnedej a čiernej farby tvoria tieto nezvyčajné hodinky. Okrem toho sú niektoré výrobky vybavené praktickým chronografom a časovačom na deň v mesiaci. Línia Hawker Hunter bola zasa inšpirovaná rovnomenným jednomiestnym stíhacím lietadlom, ktoré v roku 1953 prekonalo rýchlostný rekord. Vojenský charakter lietadla sa premieta do vojenských akcentov v hodinkách. Dizajn moro, pevné - okrúhle alebo hranaté - obaly a ciferníky inšpirované kokpitom sú prvky, ktoré dizajnéri zvolili v tejto kolekcii.

Séria hodiniek Hawker Harrier zasa odkazuje na ikonické prúdové lietadlo, ktorého výroba sa začala v 60. rokoch minulého storočia. Slúžil okrem iného Kráľovskému letectvu a letectvu Spojených štátov. Modely z tejto kolekcie sú upevnené na remienkoch v štýle NATO, ktoré odkazujú na ich letecké prepojenie. Mimoriadne nápadné ciferníky so štruktúrou pripomínajúcou betón alebo ciferníky odhaľujúce fungovanie mechanizmu pútajú pozornosť a nemožno ich prejsť ľahostajne. AVI-8 P-51 Mustang bol vytvorený na oslavu anglo-americkej vojenskej spolupráce. Táto legendárna stíhačka slúžila počas druhej svetovej vojny armáde Spojených štátov a ich spojencom. Každé z hodiniek v kolekcii odkazuje na postavu iného leteckého veliteľa, ktorý mal vplyv na vtedajšie dejiny. Vyberte si z verzií na robustných kožených remienkoch alebo pevných oceľových náramkoch. Niektoré modely sú vybavené aj chronografom a rýchlomerom.

Hodinárstvo AVI-8 vo Varšave

Hodinky AVI-8 šikovne zachytávajú históriu letectva s jeho významnými osobnosťami a strojmi. V týchto vysokokvalitných dizajnoch sa spája funkčnosť, odkaz na remeselné techniky, vintage štýl a dokonale prepracované detaily. Výsledky tohto úžasného konceptu môžete obdivovať v papiernictve Zegarownia vo Varšave.

Oficiálny predajca AVI-8 - autorizovaný obchod - distribútor

Hodinky, ktoré nájdete v našej ponuke, pochádzajú od licencovaných distribútorov - majú záruku a sú zabalené v originálnej krabici. Náš stacionárny aj internetový obchod ponúka široký výber modelov AVI-8, takže je veľká šanca, že tu nájdete svoje vysnívané letecké hodinky!