Britská značka AVI-8 ponúka zaujímavý pohľad na letecké hodinky. Jej tvorcovia sa zamerali nielen na dizajn pripomínajúci letecké modely, ale aj na funkčnosť a praktickosť konštrukcií. Výsledkom kombinácie týchto vlastností sú výrobky, ktorými môžeme pri každodennom používaní vzdať hold leteckej histórii.

Čítať ďalej

Hodinky Avi-8

(31)

Najobľúbenejšie
 1. -10%
 2. -10%
 3. -33%
 4. -33%
 5. -33%
 6. -33%
 7. -23%
 8. -33%
 9. -26%
  Hodinky Pánske AVI-8 P-51 Mustang Blakeslee Chronograph Bronze Oak Hodinky Pánske AVI-8 P-51 Mustang Blakeslee Chronograph Bronze Oak
  Skladom - ihneď na odoslanie
  307,00 € 227,00 €

  AVI-8 P-51 Mustang Blakeslee Chronograph Bronze Oak AV-4077-02

  Hodnotenie:
  100%
  Skladom - ihneď na odoslanie
 10. -23%
 11. -29%
 12. -22%
 13. -30%
  Hodinky Pánske AVI-8 Hawker Hunter Retrograde Chronograph Hodinky Pánske AVI-8 Hawker Hunter Retrograde Chronograph
  Skladom - ihneď na odoslanie
  301,00 € 210,00 €

  AVI-8 Hawker Hunter Retrograde Chronograph AV-4052-02

  Hodnotenie:
  100%
  Skladom - ihneď na odoslanie
 14. Nový produkt
 15. Nový produkt
 16. Nový produkt
 17. Nový produkt
 18. Nový produkt
 19. Nový produkt
 20. Nový produkt
 21. Nový produkt
 22. Nový produkt
 23. Nový produkt
 24. -25%
 25. -22%
  Hodinky Pánske AVI-8 Hawker Hurricane Chronograph Hodinky Pánske AVI-8 Hawker Hurricane Chronograph
  Skladom - ihneď na odoslanie
  253,00 € 198,00 €

  AVI-8 Hawker Hurricane Chronograph AV-4011-0D

  Hodnotenie:
  100%
  Skladom - ihneď na odoslanie
 26. LIMITOVANÁ EDÍCIA
  -27%
 27. LIMITOVANÁ EDÍCIA
  -27%
 28. -33%
 29. -32%
 30. LIMITOVANÁ EDÍCIA
  -27%
Najobľúbenejšie

AVI-8 vo svojej tvorbe odkazuje na vintage dizajn bez toho, aby obetovala funkčný rozmer zariadení. Komplikácie, ktorými sú tieto hodinky vybavené, budú zdobiť nielen ciferník, ale nájdu uplatnenie aj v každodennom živote. Modely sa vyznačujú predovšetkým tlmeným dizajnom a ľahko čitateľnými číslicami, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu v povolaní pilota, ale sú rovnako užitočné aj mimo lietadla.

Hodinky AVI-8 - história značky

V roku 2000 vstúpila spoločnosť Dartmouth Brands na trh s novou značkou, ktorá by svojimi dizajnmi oslavovala históriu letectva a ľudí s ním spojených. Tento nápad bol veľmi dobre prijatý a na trhu sa stretol s nadšením, čo tvorcov povzbudilo k ďalším krokom. Hodinky AVI-8 spájajú všetko, čo je v leteckých hodinkách podstatné - rozmerné obálky, ktoré umožňujú jednoduché čítanie času, solídne spracovanie a užitočné funkcie. Niektoré modely majú aj veľké korunky, ktoré sa dajú ľahko otáčať v rukaviciach, ktoré piloti nosia. To všetko je obsiahnuté vo vkusných dizajnoch inšpirovaných štýlom vintage.

Letecké inšpirácie hodiniek AVI-8

V sortimente značky AVI-8 je len niekoľko kolekcií, čo je nespornou výhodou, pretože to zaručuje, že každá séria bola zdokonalená do dokonalosti. Všetky línie sú konzistentné a týkajú sa konkrétnych tém zo sveta letectva. Nájdete tu modely inšpirované leteckými jednotkami a modely, ktoré zachovávajú pamiatku na konkrétne lietadlá. Hodinky AVI-8 Flyboy sú odkazom na letku francúzskeho letectva, ktorá počas prvej svetovej vojny poháňala armádu - Lafayette Escadrille. Názov série odkazuje na názov knihy, ktorú napísal jeden z členov skupiny. Je navrhnutá v ležérnom štýle a francúzske konotácie sú zrejmé z jemného prešívania v národných farbách. Kvalitné kožené remienky a odtiene hnedej a čiernej farby tvoria tieto nezvyčajné hodinky. Okrem toho sú niektoré výrobky vybavené praktickým chronografom a časovačom na deň v mesiaci. Línia Hawker Hunter bola zasa inšpirovaná rovnomenným jednomiestnym stíhacím lietadlom, ktoré v roku 1953 prekonalo rýchlostný rekord. Vojenský charakter lietadla sa premieta do vojenských akcentov v hodinkách. Dizajn moro, pevné - okrúhle alebo hranaté - obaly a ciferníky inšpirované kokpitom sú prvky, ktoré dizajnéri zvolili v tejto kolekcii.

Séria hodiniek Hawker Harrier zasa odkazuje na ikonické prúdové lietadlo, ktorého výroba sa začala v 60. rokoch minulého storočia. Slúžil okrem iného Kráľovskému letectvu a letectvu Spojených štátov. Modely z tejto kolekcie sú upevnené na remienkoch v štýle NATO, ktoré odkazujú na ich letecké prepojenie. Mimoriadne nápadné ciferníky so štruktúrou pripomínajúcou betón alebo ciferníky odhaľujúce fungovanie mechanizmu pútajú pozornosť a nemožno ich prejsť ľahostajne. AVI-8 P-51 Mustang bol vytvorený na oslavu anglo-americkej vojenskej spolupráce. Táto legendárna stíhačka slúžila počas druhej svetovej vojny armáde Spojených štátov a ich spojencom. Každé z hodiniek v kolekcii odkazuje na postavu iného leteckého veliteľa, ktorý mal vplyv na vtedajšie dejiny. Vyberte si z verzií na robustných kožených remienkoch alebo pevných oceľových náramkoch. Niektoré modely sú vybavené aj chronografom a rýchlomerom.

Hodinárstvo AVI-8 vo Varšave

Hodinky AVI-8 šikovne zachytávajú históriu letectva s jeho významnými osobnosťami a strojmi. V týchto vysokokvalitných dizajnoch sa spája funkčnosť, odkaz na remeselné techniky, vintage štýl a dokonale prepracované detaily. Výsledky tohto úžasného konceptu môžete obdivovať v papiernictve Zegarownia vo Varšave.

Oficiálny predajca AVI-8 - autorizovaný obchod - distribútor

Hodinky, ktoré nájdete v našej ponuke, pochádzajú od licencovaných distribútorov - majú záruku a sú zabalené v originálnej krabici. Náš stacionárny aj internetový obchod ponúka široký výber modelov AVI-8, takže je veľká šanca, že tu nájdete svoje vysnívané letecké hodinky!