Alpina je jednou z najzaujímavejších švajčiarskych značiek. Vďaka svojim jedinečným nápadom a pozornosti venovanej spracovaniu svojich výrobkov si rýchlo získala uznanie najnáročnejších zákazníkov, ako sú výkonní športovci, horskí záchranári alebo hasiči. Alpina dodnes patrí medzi svetovými výrobcami hodiniek k lídrom v oblasti kvality a zmyslu pre detail.

Čítať ďalej

Hodinky Pánske Alpina

Aktualizovali sme vaše predplatné.

Hodinky Alpina - zrod značky

Za zrod spoločnosti možno považovať rok 1883, keď vzniklo združenie niekoľkých výrobcov hodiniek. Gottlieb Hauser, zakladateľ zväzu švajčiarskych hodinárov, chcel vytvoriť značku, ktorá by kopírovala heslo horolezcov, teda spoločné zdolávanie vrcholov. Hauserovým snom bolo vytvoriť združenie hodinárov, ktorí by vytvárali najlepšie hodinky v Európe. Myšlienka rýchlo prešla do realizácie, keď dizajnéri rýchlo vytvorili vlastný hodinkový strojček. V roku 1901 si skupina zvolila vlastné logo. Červený trojuholník sa stal ochrannou známkou spoločnosti a značka si rýchlo patentovala vlastné nápady. Dodnes je spoločnosť lídrom vo výrobe jedinečných a technologicky vyspelých hodiniek, ktoré sa osvedčia v každej situácii.

Pánske hodinky Alpina - modely pre náročných

Značka vytvára pánske modely, ktoré sú ideálne pre každú situáciu. Legendárny výtvor tejto spoločnosti, hodinky Alpina 4, sú mimoriadne vyspelou dizajnovou myšlienkou, ktorá môže poslúžiť športovcom, hasičom alebo horským záchranárom. Tento rad sa môže pochváliť výnimočnou odolnosťou aj v tých najhorších podmienkach. Tieto hodinky sú odolné voči nárazom a magnetickým poliam. Bez ohľadu na situáciu budú hodinky ukazovať dokonalý čas. Dôkazom toho, že spoločnosť ide s dobou, je rad AlpinerX. Ide o inteligentné hodinky, ktoré sa pripájajú k telefónu a majú zabudovaný systém merania tepovej frekvencie. Hodinky sú vybavené aj dátumovkou, barometrom a výškomerom.


Alpina je vynikajúca značka, ktorá sa špecializuje na výrobu špičkových hodiniek. Výrobky spoločnosti sú preto určené pre každého muža bez ohľadu na to, kde sa nachádza. Kúpa hodiniek Alpina je vynikajúcou investíciou na dlhé roky.