Litovská značka Vostok Europe je jednou z najzaujímavejších spoločností vyrábajúcich hodinky na špeciálne úlohy. Ich vysoká odolnosť už prešla do legendy a rastúce schopnosti a ďalšie hranice, ktoré hodinky pomáhajú prekonávať, boli zapísané do Guinnessovej knihy rekordov.

Čítať ďalej

Hodinky Vostok Europe

Aktualizovali sme vaše predplatné.

Vostok Europe sú hodinky, ktoré sú dobre známe medzi najlepšími svetovými športovcami - značka spolupracovala okrem iného so silákom Žydrunasom Savickasom, ktorého úspechy pripomína rytina na rámčeku modelu BIG-Z, alebo so známym fitnes trénerom Lazarom Angelovom. Značka vznikla v roku 2003 vďaka spolupráci dvoch spoločností - Vilnius Koliz a Chystopol Watch. Výrobcovia okamžite začali propagovať svoje výrobky a už o rok sa im podarilo zúčastniť sa na veľtrhu Baselworld, kde predstavili prvú sériu hodiniek. Počas nasledujúcich štyroch rokov úspešne zdokonaľovali modely, čoho výsledkom bol predaj hodiniek vo viac ako 30 krajinách. V priebehu rokov značka ocenila aj litovského jazdca rallye Benediktasa Vanagasa, ktorý sa dočkal modelov podpísaných jeho menom.

Litovská história hodiniek Vostok Europe

Značka vznikla v roku 2003 vďaka spolupráci dvoch spoločností - Vilnius Koliz a Chystopol Watch. Hlavnou myšlienkou bolo vytvoriť sériu hodiniek, ktoré by v sebe spájali moderný dizajn aj funkčnosť. Prvé výsledky práce boli viditeľné už o rok neskôr - kolekcia hodiniek Vostok Europe bola predstavená na veľtrhu Baselworld. Medzi piatimi modelmi bol aj model Vostok Europe K3 Submarine, ktorý je aj dnes považovaný za jeden z najpredávanejších modelov značky. Nasledujúce štyri roky výrobcovia modely úspešne vylepšovali a propagovali, čoho výsledkom bol predaj hodiniek vo viac ako 30 krajinách na dvoch kontinentoch - v Európe a USA.

Inovatívne technológie v hodinkách Vostok Europe

V roku 2009 nadviazala manufaktúra Vostok Europe spoluprácu so švajčiarskou značkou Mb-microtec, ktorá vyrába tríciové trubice. Do ciferníka bol potom nainštalovaný špeciálny systém osvetlenia. Ten svieti nepretržite približne 20 rokov a nepotrebuje na to žiadne externé zdroje energie. Pri príležitosti 10. narodenín značky bola predstavená kolekcia Mriya vrátane limitovanej edície modelu Vostok - hodiniek poháňaných strojčekom NE88. Oproti predchádzajúcemu modelu vybavenému stopkami a automatickým napínaním pružiny sú výrazné. Modul stopiek má stĺpcové koliesko navrhnuté tak, aby došlo k plynulému spusteniu jeho činnosti, zastaveniu a vynulovaniu, na rozdiel od toho, aby si vyžadoval dlhšiu silu, najmä pri vynulovaní pre variant založený na vačke. Vďaka stĺpcovému koliesku sa po sebe idúce sekvencie činnosti stopiek neomylne opakujú. Na rozdiel od vačkového mechanizmu nie je potrebné vytvárať silu na vrátenie páčky spustenej na začiatok merania počas nulovania, čo spríjemňuje používanie stopiek.

Ktorý rad hodiniek Vostok Europe si vybrať?

Každé hodinky Vostok Europe nesú svoj vlastný jedinečný príbeh. Manufaktúra sa inšpiruje významnými historickými udalosťami. Jedným z príkladov je kolekcia Lunochod 2, ktorá odkazuje na rover, ktorý pristál na Mesiaci. Tieto modely nájdete v niekoľkých verziách - s quartzovým strojčekom Miyota alebo automatickým strojčekom Seiko, všetky s vysokou vodotesnosťou a veľmi robustnou konštrukciou. Medzi sériami nájdeme aj modely odkazujúce na vesmírnu raketu N1 Rocket, hodinky Vostok Europe Anchar inšpirované najrýchlejšou ponorkou alebo hodinky Vostok Europe Energia odkazujúce na najvýkonnejšiu vesmírnu nosnú raketu. Množstvo kolekcií znamená, že každý historický laik alebo milovník veľmi dobre spracovaných prístrojov si nájde niečo podľa svojho gusta.

Športový záväzok značky Vostok Europe

Hodinky Vostok Europe majú za sebou rôzne športové úspechy. V roku 2005 sa stali oficiálnymi hodinkami pretekov z Murmanska do Vladivostoku a v nasledujúcich rokoch sprevádzali športovcov na Rallye Dakar. Zavedenie vodotesnosti 300 m a automatického héliového ventilu urobilo z týchto modelov dokonalé riešenie pre profesionálnych potápačov - preto asistovali športovcom na majstrovstvách sveta vo freedivingu v Grécku v roku 2013.

Prečo sa rozhodnúť pre hodinky Vostok Europe?

O záujemcov o kúpu hodiniek Vostok nie je núdza. Tieto typicky mužské prístroje sa vyznačujú predovšetkým veľmi dobrým dizajnom a vybavením a skvelou znalosťou hodinárskeho umenia ich výrobcov. Majú masívne obaly z nehrdzavejúcej ocele, ktoré veľmi dobre chránia vnútro modelu. Majú tiež veľmi zaujímavé tvary a povrchové úpravy, ktoré im dodávajú ešte jedinečnejší charakter. Hodinky Vostok Europe poháňajú výlučne špičkové strojčeky a ciferníky hodiniek sú vybavené subciferníkmi chronografu, ukazovateľmi dátumu a brilantne vyvinutými technológiami podsvietenia. Vďaka tomu všetkému je každá kolekcia vhodná pre fanúšikov extrémnych športov aj prežitia. Na hodinky Vostok Europe sa oplatí staviť kvôli ich celkovému dizajnu - zaujímavým farebným kombináciám, netradičnému dizajnu ciferníkov, ako aj odolným výrobným materiálom, vrátane odolnej gumy, kvalitnej prírodnej kože či tvrdeného minerálneho skla.

Vyslanci spoločnosti Vostok Europe

Dizajny hodiniek Vostok Europe sa zameriavajú na kvalitné spracovanie a praktickosť. Technológie vyvinuté výrobcami ocenili mnohí extrémni športovci na celom svete. Značka spolupracuje okrem iného s litovským profesionálnym silákom Žydrunasom Savickasom, ktorého úspechy boli pripomenuté prostredníctvom gravírovania na výstrihu modelu BIG-Z. Medzi čestných ambasádorov spoločnosti Vostok Europe patrí aj Jurgis Kairys - jeden z najuznávanejších a najznámejších akrobatických pilotov na svete - a Benediktas Vanagas, ktorý vyhral Rallye Dakar.

Vďaka zavedeniu vodotesnosti 300 m a automatickému héliovému ventilu sa modely stali ideálnymi pre profesionálnych potápačov, čo viedlo k spolupráci s Dr. Giorgosom Sakkasom, ktorý sa špecializuje na súťažné plávanie, a situačným potápačom João Rainhom, ktorý zvyčajne pracuje v hĺbkach okolo sto metrov. Za zmienku stojí, že Litovčan Vostokas spolupracuje aj s pretekárskym tímom Scott Free Super Boat World Champion Racing Team - duom otca a syna, ktorí získali množstvo ocenení na majstrovstvách sveta v pretekoch na otvorenom mori. Počas vysokorýchlostných pretekov pri pobreží Floridy testovali hodinky Vostok Europe, najmä ich chronografy, ktoré sa ukázali ako mimoriadne presné.

Hodinky Vostok Europe sa navrhujú a ručne montujú vo Vilniuse v Litve. Vysokokvalitné materiály a precíznosť sú zárukou pohodlia a životnosti na dlhé roky. Náš internetový obchod s hodinkami Vostok Europe - Zegarownia.pl je autorizovaným predajcom tejto značky. Všetky dámske a pánske hodinky Vostok Europe zakúpené v našom obchode majú dvojročnú záruku platnú v celej krajine a sú zabalené v originálnom balení.

Predajňa hodiniek Vostok Europe vo Varšave

Ak hľadáte hodinky pre náročných a nie ste spokojní s doteraz nájdenými modelmi, hodinky Vostok Europe sú tou najlepšou voľbou! Varšava - tam nájdete našu predajňu hodiniek Vostok Europe so širokým výberom rôznych modelov! Nečakajte - objednajte si ešte dnes!

Oficiálny predajca Vostok Europe - autorizovaný obchod - distribútor

Modely hodiniek Vostok Europe, ktoré ponúkame, sú úplne originálne - dokazuje to certifikát distribútora. Vyberte si ich v kamennej predajni alebo online a získajte okamžité dodanie!